Jun 20

Μελέτη για Μαθητές Δημοτικού

ΚΕΝΤΡΟ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ :
Στο AXIS κάνουμε πιο εύκολη την καθημερινότητα για μαθητές και γονείς!

Στόχος μας είναι να προσφέρουμε πλήρη και ουσιαστική υποστήριξη στους μαθητές του Δημοτικού για την καθημερινή μελέτη των μαθημάτων τους, αλλά και να χτίσουμε βήμα προς βήμα γερές εκπαιδευτικές βάσεις.
Τα παιδιά μας αξίζουν το καλύτερο κι εμείς μπορούμε να τους το προσφέρουμε!
Έχουμε αναπτύξει ένα εξατομικευμένο σύστημα μελέτης σύμφωνα με το οποίο ο καθηγητής εντοπίζει τυχόν κενά του μαθητή και προσαρμόζει τη διδασκαλία του και τη μελέτη του μαθητή κατάλληλα, με στόχο την άμεση κάλυψή τους.

Η έναρξη των μαθημάτων γίνεται την εβδομάδα έναρξης του σχολείου και οι εγγραφές καθ΄ όλη τη διάρκεια της χρονιάς. Το Κέντρο Μελέτης παραμένει κλειστό στις επίσημες σχολικές αργίες.

• Ολιγομελή τμήματα για μελέτη των μαθημάτων, αλλά και extra ασκήσεις, για κάλυψη αποριών ή προετοιμασία για διαγωνίσματα.
• Τα μαθήματα αρχίζουν καθημερινά στις 2:30 μ.μ. και ολοκληρώνονται στις 4:30 μ.μ.
• Δυνατότητα χρήσης Η/Υ για εργασίες και projects.
• Στο τέλος των μαθημάτων, η δασκάλα υπογράφει στο τετράδιο του κάθε μαθητή ότι είναι διαβασμένος, τι μαθήματα μελέτησε και αν χρειάζεται επανάληψη στο σπίτι. Έτσι ο γονιός θα είναι καθημερινά ενημερωμένος.
• Τηρείται προσωπικός φάκελος για κάθε μαθητή και πραγματοποιούνται συναντήσεις γονέων – δασκάλας.

Style Selector

Layout Style